...

Kancelaria Prawna Wsparciem dla Spółek

Kancelaria prawna wsparciem dla spółek

Kancelaria prawna – Poznań zajmuje się transakcjami, przekształceniami i badaniami spółek. Prawnicy kancelarii doradzają także wybór optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej.

Dlaczego przekształceniem spółki zajmuje się kancelaria prawna – Poznań?

Przedsiębiorcy, odwiedzają kancelarie prawne, ponieważ coraz częściej decydują się na przekształcenie spółki cywilnej w handlową. Dzieje się tak dlatego, że takie działanie przekłada się pozytywnie na finanse. Jest to jednak działanie dość problematyczne, bo proces musi zostać przeprowadzony zgodnie z prawem spółek. Kancelaria prawna przygotowuje badanie uwarunkowań oraz korzyści i zagrożenia związane z przekształceniem danej działalności gospodarczej, a także opracowuje założenia wraz z harmonogramem. Zajmuje się również sporządzaniem dokumentów, jak, np.: umów, ustaw, statutów i rejestracją biznesu w KRS. Proces przekształcenia dobrze jest powierzyć specjalistom od prawa.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej przy przekształceniu spółki cywilnej w komandytową?

Spółki cywilne coraz częściej przekształcane są w komandytowe ze względu na korzystne opodatkowanie i ochronę prywatnego majątku wspólników. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, należy najpierw założyć sp. z o.o. Wspólnicy muszą wpłacić minimalną kwotę 5 tys. zł., jako kapitał firmy. Następnie można spółkę przekształcić w komandytową, w której komplementariuszem będzie sp. z o.o. Przejście przez procesy przekształcenia jest dość skomplikowane i musi odbywać się zgodnie z przepisami. Kancelaria prawna – Poznań, nie tylko zajmie się formalnościami, ale doradzi, czy jest to odpowiedni moment na tego rodzaju działania. Podjęcie decyzji o zmianie wiąże się z prowadzeniem pełnej rachunkowości, co jest skomplikowane i kosztowne.

Czy radca prawny zajmuje się przekształceniem spółki?

Radca prawny to absolwent wydziału prawa, więc można mieć do niego zaufanie. Jest specjalistą od prawa cywilnego, ale również i gospodarczego. Charakteryzuje go profesjonalne podejście. Po porady prawne z reguły przychodzi się do biura kancelarii prawnych. Prawnik prowadzi też działania bezpośrednio w firmach swoich klientów, niezależnie od branży. Zajmuje się bowiem sprawami spółek: zakładaniem, przekształcaniem, łączeniem i likwidacją. Podobnie jak inni prawnicy kancelarii oferuje obsługę m.in. posiedzeń zarządów, walnych zgromadzeń, opracowywanie dokumentacji, projektów uchwał, statutów i regulaminów, a także audyty oceniające ryzyko i doradzające skuteczne działania naprawcze. Współpracuje także z zagranicznymi partnerami, zapewniając obsługę spółek, w zakresie ich przejmowania.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Zobacz inne:

Skarga Pauliańska
Darowizna od Rodziców

Ostatnio aktualizowano 12 stycznia, 2023

Proszę podziel się linkiem :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *