...

Wniosek o Urlop Okolicznościowy

Wniosek o urlop okolicznościowy wzór, na końcu treści, dostępny w formatach: PDF, DOCX.

Wniosek o Urlop Okolicznościowy PDF DOCx. Wzór Druk

Urlop okolicznościowy jest udzielany na wniosek pracownika ze względu na wystąpienie ważnej okoliczności. Okoliczności wymienionej w rozporządzeniu Ministra Pracy, tj. ślubu pracownika, urodzenia się dziecka albo śmierci i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy oraz w razie ślubu dziecka pracownika albo zgonu i pogrzebu jego siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką.

Pracodawca jest obowiązany zwolnić od pracy pracownika na czas obejmujący:

 • 2 dni – w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy;
 • 1 dzień – w razie ślubu dziecka pracownika albo śmierci i pogrzebu jego siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką.

Za czas zwolnienia od pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

Podstawa prawna

Prawo do urlopu wynika z przepisów Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.

Notatka do wzoru:

 • Ogólny sposób skonstruowania wzoru wniosku pozwala wykorzystać, go jako np. wniosek o urlop okolicznościowy śmierć osoby bliskie np. śmierci ojca, śmierci brata itd. czy jako wniosek o urlop okolicznościowy ślub.
 • Jeżeli chcesz edytować wzór, najlepiej pobierz rozszerzenie docx. (Word), gdy chcesz go tylko wypełnić, możesz wybrać format PDF.

Pobierz Wzór Wniosku o Urlop Okolicznościowy

Wniosek o urlop okolicznościowy PDF

Pobierz: Wniosek o Urlop Okolicznościowy PDF
WNIOSEK-O-URLOP-OKOLICZNOSCIOWY.pdf – 49,94 KB

Powyżej zamieszczony format PDF wzoru, najlepszy do druku, gwarantuje, że wydruk nie będzie różnił się od zamieszczonego na stronie wzoru, jednakże edycja pliku PDF możliwa jest wyłącznie w specjalnych programach.

Wniosek o Urlop Okolicznościowy DOCx.

Pobierz: Wniosek o Urlop Okolicznościowy DOCx.
WNIOSEK-O-URLOP-OKOLICZNOSCIOWY.docx – 11,56 KB

Plik w formacie docx. pozwoli nam edytować wzór, powinniśmy jednak uważać przy drukowaniu pliku i sprawdzić podgląd wydruku, czy będzie on poprawny.

Potrzebujesz pomocy? Chcesz wiedzieć więcej? Skorzystaj z formularza poniżej i zadaj nam pytanie!

  Spodobał Ci się artykuł wniosek o urlop okolicznościowy? Sprawdź inne nasze artykuły:

  Wniosek o Urlop Okolicznościowy
  Umowa Kupna Sprzedaży Motocykla

  Ostatnio aktualizowano 15 października, 2022

  Proszę podziel się linkiem :)

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *