...

Wszystkie rodzaje dokumentacji medycznej w jednym miejscu! Wypróbuj Medyc!

Rodzaje dokumentacji medyczne Oprogramowanie Medyczne Medyc

Masz już dość żmudnego szukania wyników badań w stercie innych papierów? Chcesz mieć dostęp do historii choroby pacjenta, gdziekolwiek jesteś? Wybierz oprogramowanie medyczne, które da Ci tę możliwość! Co więcej, umożliwi także tworzenie i gromadzenie wszystkich rodzajów dokumentacji medycznej w jednym miejscu. Poznaj Medyc, system, który rewolucjonizuje sposób przechowywania i zarządzania dokumentacją medyczną!

Medyc – wszystkie rodzaje dokumentacji medycznej zawsze pod ręką

Medyc to innowacyjne oprogramowanie medyczne powstałe we współpracy ze środowiskiem lekarskim, dzięki czemu doskonale odpowiada na potrzeby lekarzy i właścicieli placówek leczniczych. Program umożliwia kompleksowe zarządzanie elektroniczną dokumentacją medyczną, dzięki czemu personel medyczny może w prosty sposób przechowywać, przeglądać, analizować i udostępniać informacje dotyczące zdrowia ich pacjentów. Medyc wszystkie dane przechowuje w chmurze, dzięki czemu są one na wyciągnięcie ręki z dowolnego urządzenia oraz miejsca i w dowolnym czasie.

Wzory dokumentacji medycznej oprogramowanie medyczne Medyc

Jakie rodzaje dokumentacji medycznej znajdziesz w Medycu?

Dokumentacja medyczna to nie tylko zbiór papierów, to kluczowy element systemu opieki zdrowotnej, który ułatwia lekarzom stawianie trafnych diagnoz i dobieranie odpowiednich metod leczenia, śledzenie postępów i wykrywanie ewentualnych powikłań, a także stanowi dowód przeprowadzonych procedur medycznych. To nieodłączna część pracy personelu medycznego, który musi zadbać o jej skrupulatne prowadzenie, w czym z pewnością pomoże Medyc! Jakie rodzaje dokumentacji w nim znajdziesz?

Wywiad lekarski 

W Medycu znajdziesz gotowy szablon wywiadu lekarskiego, który zawiera wszelkie niezbędne do wypełnienia pola, umożliwiające postawienie celnej diagnozy. W szablonie uwzględniono takie informacje jak: objawy, historia choroby, leki, które pacjent przyjmuje obecnie lub przyjmował w przeszłości, czynniki ryzyka, styl życia oraz historia rodzinna.

Badanie przedmiotowe

Badanie przedmiotowe stanowi nieodzowną część dokumentacji medycznej, ponieważ dostarcza szczegółowych informacji o stanie zdrowia pacjenta na podstawie bezpośredniego badania fizycznego. Zawiera ogólną ocenę pacjenta, pomiar parametrów życiowych, czy ocenę układu krążenia.

Diagnoza

Diagnoza obejmuje rozpoznanie stanu zdrowia pacjenta na podstawie przeprowadzonych badań, a także wyżej wspomnianych – wywiadu lekarskiego oraz badania przedmiotowego. W Medycu szczegółowo opiszesz stan zdrowia pacjenta wraz z identyfikacją chorób, zaburzeń i innych problemów zdrowotnych. 

Zalecenia

Dokumentacja medyczna powinna zawierać także zalecenia, czyli wszelkie instrukcje i wskazówki przekazywane pacjentowi przez lekarza po wystawieniu diagnozy. Dokument zawiera podstawowe informacje o pacjencie oraz puste pole do samodzielnego wypełnienia przez specjalistę.

Wyniki badań

Podobnie do zaleceń prezentują się wyniki badań, to gotowy szablon dokumentu wraz z podstawowymi informacjami o pacjencie i pustym polem do wpisania informacji o rezultatach przeprowadzonych badań diagnostycznych.

E-recepty

Oprogramowanie medyczne oferuje także funkcję wystawiania e-recept, dzięki czemu możesz wystawiać zarówno recepty RP, jak i RPW, refundowane i nierefundowane, a także na leki robione i psychotropowe korzystając z zawsze aktualizowanej bazy leków. Medyc pozwala również na oznaczanie uprawnień dodatkowych, kodu NFZ, daty realizacji, daty od, recept na cały rok oraz ponawianie recept na podstawie poprzednich wizyt,

Zabiegi

Wśród rodzajów dokumentacji medycznej znajdują się także zabiegi, czyli opis wszelkich procedur medycznych przeprowadzonych u pacjenta. Niezwykle istotne są w tym przypadku szczegółowe dane takie, jak rodzaj zabiegu, data czy personel medyczny, który w nim uczestniczył. 

E-zwolnienia

Oprogramowanie Medyc umożliwia wygodne wystawianie e-zwolnień lekarskich na zadany okres, zwolnień wstecznych wraz z podaniem powodu oraz zwolnień na opiekę nad osobą spokrewnioną, na przykład dzieckiem. 

E-skierowania

Medyc pozwala na wystawianie aż 11 typów e-skierowań: na badanie, szpitalne, na wyrób medyczny, na badanie laboratoryjne, do specjalisty, na rehabilitację, na zabieg pielęgniarski, na transport sanitarny, na szczepienie, na leczenie uzdrowiskowe oraz wewnętrzne.

Załączniki

Możliwość dodawania załączników, czyli wszelkich dodatkowych dokumentów, raportów lub innych zaświadczeń jest niezwykle istotna. Takie dane dołączane do głównego dokumentu medycznego pozwalają na kompletne uzupełnienie informacji i lepsze sprawowanie opieki nad pacjentem.

Deklaracja wyboru lekarza

Deklaracja wyboru lekarza i pielęgniarki POZ pozwala pacjentowi na świadomy wybór lekarza pierwszego kontaktu i pielęgniarki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W Medycu znajdziesz również ten dokument, który jest intuicyjny w wypełnieniu, a jednocześnie zawiera komplet informacji niezbędnych do takiej deklaracji.

Gotowe wzory dokumentacji medycznej Oprogramowanie medyczne Medyc

Dlaczego warto wybrać Medyc?

Medyc to kompleksowe podejście do zarządzania placówkami medycznymi, oferujące szereg funkcji i modułów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Dzięki niemu możesz:

  • przechowywać wszystkie rodzaje dokumentacji medycznej w jednym bezpiecznym miejscu;
  • zyskać natychmiastowy dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej z każdego urządzenia (komputer, tablet czy smartfon);
  • łatwo porządkować i wyszukiwać dokumenty;
  • tworzyć i wykorzystywać własne szablony dokumentacji medycznej;
  • automatycznie generować e-zwolnienia, e-recepty czy e-skierowania;
  • mieć pewność, że wszystkie wprowadzone przez Ciebie dane są bezpieczne i zgodne z przepisami o ochronie danych osobowych.

FAQ:

Ostatnio aktualizowano 10 lipca, 2024

Proszę podziel się linkiem :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *