...

Odstąpienie od Umowy Wzór

odstąpienie od umowy

W artykule dostępne jest do pobrania odstąpienie od umowy wzór.

Artykuł zawiera wzór odstąpienia od umowy, który zawiera w sobie wzór odstąpienia od umowy sprzedaży rzeczy oraz uniwersalny wzór odstąpienia.

Termin odstąpienia od umowy zawartej na odległość

14-dniowy termin rozpoczyna swój bieg w zależności od przedmiotu umowy i jego charakteru.

Kiedy należy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy

Oświadczenie od odstąpieniu od umowy musi być złożone w ciągu biegu 14-dniowego terminu. Do jego ważności wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem terminu.

Odstąpienie od umowy wzór w jakiej formie?

Oświadczenie można złożyć w dowolny sposób tak, aby oświadczenie dotarło do sprzedawcy. Aby później skutecznie udowodnić, że strona właściwie zakomunikowała odstąpienie od umowy najlepiej swoje oświadczenie złożyć na piśmie i potwierdzić jego złożenie czy wysłanie. W przypadku gdy przedsiębiorca zapewnia możliwość złożenia takiego oświadczenia drogą elektroniczną, konsument ma prawo złożyć oświadczenie przez internet. Warto jest zapoznać się z informacją przesłaną przez sprzedawcę o możliwości i sposobie odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia przez konsumenta od umowy jej strony muszą zwrócić sobie wzajemne świadczenia. Najczęściej kupujący zwraca nabytą rzecz, a sprzedawca zwraca pieniądze, jakie konsument zapłacił za rzecz, w tym koszt dostarczenia rzeczy.

Zwrot pieniędzy następuje w taki sam sposób, w jaki konsument dokonał ich wpłaty, jednakże strony umowy mogą umówić się na inny sposób zwrotu.   

Należy pamiętać, że sprzedawca zwraca koszt przesyłki. W przypadku, gdy na prośbę klienta skorzystano z nietypowej formy wysyłki (np. przyśpieszona przesyłka kurierska, która nie była w ofercie sprzedawcy), to przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu poniesionych przez niego dodatkowych wydatków.

Dowiedz się więcej na temat odstąpienia od umowy przez konsumenta zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, przejdź do naszego artykułu: ODSTĄPIENIE OD UMOWY„.

Pobierz odstąpienie od umowy wzór w trzech formatach: DOC., ODT., PDF.:

Pobierz: Odstąpienie od umowy wzór PDF
odstapienie-od-umowy-wzor.pdf – 141 KB

Pobierz: Odstąpienie od umowy wzór DOCX.
odstapienie-od-umowy-wzor.docx – 16 KB

Pobierz: Odstąpienie od umowy wzór ODT.
odstapienie-od-umowy-wzor.odt – 7 KB

Zobacz artykuły kodeksu cywilnego dotyczące wypowiedzenia umowy:

Umowne prawo odstąpienia art. 395 i następne k.c. 

Ustawowe prawo odstąpienia art. 491 i następne k.c. oraz art. 561 § 1 k.c.

Proszę podziel się linkiem :)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.